Plaukų slinkimo stabdymas
Plaukų slinkimo stabdymui ir prevencijai galima naudoti įvairias gydomąsias technikas, padedančias sustiprinti esamo plauko ir pagreitinti naujo augimą.
Pirmas būdas:
Vienas iš būdų, padedančių kovoti su plaukų slinkimu – mezoterapija. Ji ne tik stabdo plaukų slinkimą, tačiau ir stiprina plaukus, kovoja su galiukų skilinėjimu, pleiskanomis, suteikia plaukams blizgesio ir gyvybingumo.
Kiek mezoterapijos procedūrų rekomenduojama atlikti?
Procedūrų skaičius ir gydymo intensyvumas parenkamas individualiai pagal esamą plaukų būklę bei slinkimo intensyvumą. Paprastai mezoterapijos procedūrų kursą sudaro 4-8 procedūros, kurios turi būti atliekamos kas 7–14 dienų, vėliau tęsiamas palaikomasis gydymas kas 1–3 mėnesius.
Kontraindikacijos:
* Neštumo ir laktacijos laikotarpis;
* Alergijos mezoterapiniams kokteiliams;
* Ūmūs dermatitai;
* Bakterinės ir virusinės odos ligos;
* Onkologinės ligos;
* Diabetes;
* Epilepcija;
* Autoimuniniai susirgimai;
* Kraujo krešėjimo sutrikimai;
* Hipertrofinių ar keloidinių randėjimui polinkis;
* Kraujagyslių potologija.
Antras būdas:
Padedantis kovoti su plaukų slinkimu – PRP terapija galvos odai. Ši terapija yra pažangi, veiksminga ir natūrali. PRP yra trombocitais praturtintos plazmos procedūra. Procedūros metu naudojamas produktas yra sukuriamas iš paties paciento kraujo ir suleidžiamas atgal į odą.
Efektyviai stabdo plaukų slinkimą, sustiprina plaukų folikulus, didina plaukų apimtį ir suteikia plaukams blizgesio. Kraujo plazmoje gausu augimo faktorių, amino rūgščių, mikroelementų, baltymų, vitaminų bei trombocitų.
Kiek PRP terapijos procedūrų rekomenduojama atlikti?
Procedūrų skaičius labai priklauso nuo problemos sunkumo. Įprastai rekomenduojamos 3-4 procedūros kas mėnesį. Vėliau palaikomosios procedūros gali būti atliekamos kas 3 – 6 mėn.
Kontraindikacijos:
* Nėštumas ir maitinimas krūtimi;
* Onkologinės ligos;
* Imunosupresinės ligos;
* Ūmūs ir lėtiniai odos uždegimai, odos bėrimas planuojamoje procedūros vietoje;
* Sisteminės kraujo ligos, trombocitų ir kraujo krešėjimo ligos;
* Aktyvi bakterinė ar virusinė (įskaitant Herpes) infekcija.
Trečias būdas:
Gydymas anglies dioksidu, „stebuklingomis dujomis“, buvo įvertintas kaip didžiausias estetinės medicinos proveržis nuo botulino toksino naudojimo. Jau nuo seno buvo pastebėta anglies dioksido nauda žmogaus organizmui ir naudota medicinoje. Karboksiterapinis gydymas susideda iš medicininio anglies dioksido CO2 įvedimo į odą. Anglies dioksidas yra dujos ore, kurį iškvepiame. Šios dujos natūraliai išsiskiria iš mūsų kūno kaip galutinis metabolizmo produktas.
Procedūros poveikis ir rezultatai:
Karboksiterapijos metu plona adata įvedamos anglies dioksido dujos į odą sukelia stiprų smulkiųjų kraujagyslių išsiplėtimą ir naujų kapiliarų susidarymą. Tai padidina kraujo, deguonies ir maistinių medžiagų pritekėjimą į gydomą vietą, pagerina mikrocirkuliaciją ir ląstelių atsinaujinimą, stabdo plaukų slinkimą ir aktyvina naujų augimą. Procedūra nereikalauja specifinio pasiruošimo ir poprocedūrinio laikotarpio.
Kiek yra rekomenduojama atlikti karboksiterapijos procedūrų?
Norint pasiekti ilgalaikius rezultatus yra rekomenduojama atlikti karboksiterapijos kursą, kurio ilgis individualiai priklausys nuo esamos problematikos ir individualių kliento savybių.
Kontraindikacijos:
* Nėštumas ir laktacijos laikotarpis;
* Plaučių ir širdies ligos;
* Padidėjęs akispūdis ir kitos akių ligos atliekant procedūras aplink akis;
* Hemofilija;
* Glaukoma;
* Autoimuninės ir lėtinės ligos;
* Esant polinkiui formuotis keloidiniams ir hipertrofiniams randams;
* Gijimo sutrikimai;
* Lokalūs uždegiminiai procesai.
Ko tikėtis po procedūros?
Po procedūros audinių temperatūra trumpam pakyla, oda parausta, jaučiasi lengvas šilumos antplūdis. Pastebimi pokyčiai greitai praeina, 15 minučių bėgyje, tad galima greitai grįžti į normalų gyvenimo ritmą.